Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej „SEEiK” z Mrągowa, przy wsparciu grupy młodzieży uczestniczącej w projekcie. Sala oraz catering zostały ufundowane przez Pensjonat Wileński w Mrągowie. Profesjonalną obsługę zapewnili pracownicy pensjonatu.
W trakcie spotkania można było zobaczyć umieszczone na ścianach wystawy związane z działaniami w ramach projektu, wystawę prac uczestników konkursu Heschela, która była też prezentowana w trakcie wymiany uczestnikom ze strony bułgarskiej, jako przykład działań podejmowanych przez organizację na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, których celem jest integracja, dialog i poszanowanie różnorodności kultur, na stołach umieszczona została wystawa złożona ze zdjęć wykonanych przez młodzież, w trakcie wizyty w Oświęcimiu.
W trakcie spotkania, oprócz obejrzenia wystawy można było posłuchać wypowiedzi lidera projektu Marty Deptuły na temat projektu oraz zapoznać się z prezentacjami multimedialnymi dotyczącymi projektu przygotowanymi przez Martę Deptułę i Mariolę Łupkowską. Głos w dyskusji zabrał również Marcin Łupkowski i Jan Gancewski. Obydwaj mówili o roli projektów międzynarodowych w kształtowaniu świadomości młodzieży i lokalnych społeczności oraz o ważnej roli, którą odgrywa w dalszym ciągu Oświęcim w kształtowaniu świadomości i tolerancji młodego pokolenia. Dużą rolę przypisano też lokalnym samorządom, zwłaszcza w aspekcie współpracy przy realizacji projektów.
-->