Geothe-Instytut w Krakowie w Krakowie był organizatorem seminarium podsumowującego projekt "Narodowy socjalizm i Holokaust" realizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach Programu EUROPA DLA OBYWATELI 2007/2013 - Kultura i Edukacja. Seminarium zostało przeprowadzone 29. 09. 2009 roku w budynku Geothe-Instytut w Krakowie - Rynek 20.
W niedzielę (13.09.2009 r.) została zaprezentowana mieszkańcom Wasilkowa wystawa „Wszystko, co najważniejsze”. Uroczystą prezentację kontrastowej kolekcji zdjęć poprzedziło wystąpienie siostry Immakulaty Faustynowicz, która opowiedziała o trudach misyjnej działalności sióstr michalitek, a także Joanny Groszkowskiej, będącej w zeszłym roku na wolontariacie w Zambii. Wzruszające historie prelegentek uzupełniło sprawozdanie P. Aliny Walickiej i P. Małgorzaty Szwabowicz, które zaprezentowały szeroki wachlarz inicjatyw podejmowanych przez Szkolny Klub Wolontariatu. Całe wydarzenie „okraszone” zostało wypiekami naszych wolontariuszy, których sprzedaż była poświęcona na rzecz edukacji naszego szkolnego kolegi z Afryki – Emmanuela Tembo, a klimatycznej aranżacji muzycznej dostarczył Wojtek Sakowicz. więcej »
W dniu 4 września 2009 r. w Galerii „Alfa” w Białymstoku miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Wszystko, co najważniejsze”, na którą złożyły się zdjęcia Łukasza Sokoła i nauczycieli Sylwestra Wosia i ks. Marcina Wasilewskiego przedstawiające dzieci z Kamerunu oraz uczniów naszej szkoły z najcenniejszymi dla nich przedmiotami. Projekt był odpowiedzią na pojawiające się pogłoski na temat nietolerancji Podlasian, a naszymi głównymi celami była próba przełamania stereotypów w postrzeganiu „Innego” oraz promocja postaw otwartych na międzykulturowy dialog. Partnerem podczas realizacji przedsięwzięcia był Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI, który w czasie prezentacji fotografii propagował ideę „Adopcji Serca”, która polega na moralnym zobowiązaniu do pomocy przez indywidualny lub zbiorowy patronat nad sierotą lub ubogim, głodującym znanym z nazwiska i imienia dzieckiem w Trzecim Świecie. Nasza wystawa gościła w najpopularniejszym w Białymstoku centrum handlowym cały tydzień i cieszyła się dużym zainteresowaniem. więcej »
Fundacja Brama Cukermana zorganizowała kolejną podróż w przeszłość. W tej podróży towarzyszyliśmy także MY!!!
Już po raz kolejny Fundacja Brama Cukermana, która opiekuje się domem modlitwy przy alei Kołłątaja, zorganizowała dla mieszkańców spotkanie z dawnym Będzinem. Noc z cukrem to popołudnie i wieczór z kulturą żydowską.