Drużynom zostawała powierzona misja ocalenia świata. 13 kwietnia w piątek w Ekonomiku stało się jasne, świat pozbawiony dziecięcej fantazji, dziecinnych pomysłów i dążenia do swobody niechybnie zmierza ku upadkowi. Odkryliśmy spisek uknuty przez naukowców, którzy chcieli, żeby ludzie od urodzenia byli dorośli. Należało pokrzyżować te plany, wyeliminować zmutowane DNA, naprawić wehikuł czasu i przenieść się w przeszłość, by, jako się rzekło, ocalić ludzkość przed pogrążeniem się w mrokach dorosłości. W trakcie misji drużyny wykonywały zadania przygotowane przez uczniów ZSE, które pozwalały im zgromadzić „itemy” służące powodzeniu zadania. Nie zabrakło muzycznych zgadywanek, odgadywania cytatów, konkursów sprawnościowych, wykorzystania „sprytnej” technologii QR Code. Jak było do przewidzenia misja ocalenia świata powiodła się. Na zakończenie imprezy uczestnicy gry przelewali na papier malując i rysując własną inspirację najpopularniejszych cytatów z Janusza Korczaka oraz artykułów Konwencji Praw Dziecka.
W najważniejszych punktach przedsięwzięcie nietypowego uhonorowania Wielkiego Wychowawcy Janusza Korczaka powiodło się dzięki pracy, kreatywności uczniów, którzy zaangażowali się w projekt, wykorzystując na rzecz szkoły swoje talenty i pasje. Mamy nadzieję, że w następne gry, które będziemy zapewne tworzyć, uda się włączyć równie doskonałe grono pasjonatów i „wariatów” Jak mówił Korczak: „Zbyt kocham moje szaleństwa, by nie przerażała mnie myśl, że ktoś próbował będzie mnie z nich leczyć!:”
Dziękujemy Instytucjom, i osobom które włączyły się w nasze przedsięwzięcie: p. Szymonowi Dąbrowskiemu, p. Gerardowi Kościelskiemu z Wydawnictwa Miejskiego Posnania, p. Dyrektor Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu, która udostępniła w naszej bibliotece zbiory pomocy szkolnych z początku XX wieku, które pomogły wczuć się w klimat szkoły z czasów Janusza Korczaka, zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej Nr 27, której uczniowie pierwszej klasy wykonali prace plastyczne nawiązujące do książki Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy” i które można podziwiać w holu szkoły. Dziękujemy przede wszystkim Gimnazjalistom i ich Nauczycielom, którzy zechcieli przyjąć nasze zaproszenie